lolll

co je to stavební spoření?

předem díky

Nejlepší odpověď
Drap

Stavební spoření je produkt několika bank , kde se spoří na zajištění bydlení, s pravidelným příspěvkem státu. Je to jedno z dlouhodobě nejvýhodnějších spoření u nás.

Další odpovědi
anonym

Jedná se o spoření, které mělo svým zaměřením sloužit pro bytové a stavební potřeby střadatele.
Více v odkazu:
Co je vlastně stavební spoření?
Stavební spoření k nám přišlo poměrně pozdě a to až v devadesátých letech, kdy vznikala samostatná Česká republika. I přesto vám o něm bankéři paradoxně řeknou, že je to nejspolehlivější finanční produkt, i když patří mezi nejmladší. V zásadě pak můžeme stavební spoření rozdělit do dvou kategorií – spoření a úvěry. První je tedy spoření, které je klasické a můžete ho znát z běžných spořicích účtů; vkládáte peníze a ty jsou úročeny úrokem z vkladů. Na druhou stranu se stavební spoření liší tím, jak už bylo řečeno v úvodu, že vám bude na stavební spoření přispívat ještě stát. Na prvním místě ale stojí především smlouva, kterou pochopitelně musíte uzavřít. Vždy obsahuje cílovou částku, kterou chcete naspořit, a obvykle si do ní zahrnou ještě některé parametry stavební spořitelny. Poté, co jí podepíšete, už začínáte spořit, nicméně můžete žádat už i o úvěry.

pusinka50

Zatím je to stále nejlépe finančně zhodnocené spoření v České republice, které poskytuje i úvěr na bydlení. Pakliže se nedosáhne původně stanovená cílová naspořená částka, dá se i snížit a tím se ale i sníží výše možného úvěru.
Více zde:
https://www.cmss­.cz/#!/zpravo­daj/tiskove-zpravy.html/2012-5