zvonisek

Co je to spunk?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka bez kontextu. Takže se nedá přesně vyjádřit, co vás zajímá.

Spunk – = odvaha je značka dánského cukroví, jehož výroba byla zahájena v roce 1971výrobci Galle & Jessen a běžně bylo cukroví prodávané v Dánsku a Německu .

Název souvisí s postavou Pipi, dlouhá punčocha, která název vymyslela a nemohla pro něj najít žádné využití.

Nakonec využila na krabici , na níž napsala jméno něčeho odvážného a vytvořila kesbu "fantasy zvíře.

Stejně tak krabice dánských Ga-Jol pastilek (také z produkce Galle & Jessen), krabice ( box) mají na své vnitřní straně nebo na víku napsajné rčení, nějaké slovo, radu po odvahu.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Spunk_(can­dy)

Další významy slova spunk najdete v odkazu

Významu výš odpovídá anglické spunka – např. vytesaná slova na stromech, lavičkách atd.

Spunk – spisovné, ale užité jako slangové slovo – odvaha, kuráž, hněv, bojovnost, semeno, sperma atd.
http://www.in­ternetslang.com/SPUNK-meaning-definition.asp