SanJay .

co je to spřežka ?

Nejlepší odpověď
annas

Spřežka vzniká spojením např. předložky a zájmena, číslovky, předložky, příd. jména atd.

Toto spojení bývá pravopisně vyjádřeno tím, že se uvedená spojení píšou dohromady. Jde tedy o slova složená ,která vznikaji .
vznikají spojením hotových slov (můžeme je rozdělit na samostatná slova) – jde tedy o složená slova nevlastní.

Např. doširoka i do široka, načerno i na černo, nakřivo i na křivo, naprázdno i na prázdno, naživu i na živu, odmala i od mala, podomácku i po domácku, zastara i za stara, zasucha i za sucha, zatepla i za tepla, zblízka i z blízka apod.

Další odpovědi
gecco

Juxtapozitum?
😉
Slovo složené ze dvou slov samostatně existujících…
Např.: automobil (česky samohyb)…

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sp%C5%99e­%C5%BEkov%C3%BD_pr­avopis

ivzez

Jugare,
co kdybyste místo odkazů
na Google a na Wikipedii
aspoň někdy odpovídal?