Avatar uživatele
Šidlo

Čo je to spolek Šalamoun?

prosím, vedel by mi niekto povedať, ak sa dá objektívne (ak nie, môžu byť osobné skúsenosti) čo sú zač tí ľudia?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 2073 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vím jen, že spolek existuje, informace najdete na netu. Rozklikněte si v odkazu i nadpisy.
---

Šalamoun – Spolek na podporu nezávislé justice v ČR - autor Joh Bok

"Spolek Šalamoun je dobrovolné zájmové nevládní neziskové nezávislé občanské sdružení s působností v České republice. Cílem činnosti je vyhledávání, sledování a dokumentování takových právních případů, které jsou řešeny prostřednictvím orgánů veřejné moci a kde je zároveň zpochybněna nezávislost a zákonnost vyšetřování a justice vůbec. Na základě vlastních šetření a zjištění a poznatků bude upozorňovat justiční a další orgány veřejné moci na konkrétní pochybení jejich složek ve sledovaných právních případech. O svých šetřeních a poznatcích a kontaktech s justičními a dalšími orgány veřejné moci bude informovat veřejnost dostupnými prostředky. Dále chce celkově a všemi dostupnými prostředky podporovat rozvoj demokratického, svobodného a tolerantního myšlení a svobodný rozvoj demokracie a občanských a lidských práv a humanity v ČR. Svou činnost vyvíjí v souladu s Ústavou a zákony ČR. "
atd.

http://www.spoleksalamoun.com/…

"John Bok předsedou a zakladatelem Spolku Šalamoun, který založil roku 1994 se spisovatelkou Lenkou Procházkovou a který se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné vyšetřování nebo rozhodování soudní moci."
http://cs.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

John Bok je předsedou a zakladatelem Spolku Šalamoun, který založil roku 1994 se spisovatelkou Lenkou Procházkovou a který se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné vyšetřování nebo rozhodování soudní moci. Byl též neplaceným členem Výboru proti mučení a jinému nelidskému zacházení při Radě vlády pro lidská práva a neplaceným členem poradního sboru generálního ředitele Vězeňské služby ČR generála Kuly.[1]
Toto je z Wikipedie..
Stránky Šalamouna jsou zde.
http://www.spoleksalamoun.com/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost