Avatar uživatele
Miroslavst

Co je to sluneční erupce? A jaký to má vliv na člověka?

Silné sluneční erupce, které byly zaznamenány tento týden, pokračují i přes víkend a potrvají až do příštího týdne. Jaký to má vliv na člověka, když je to tak daleko? Co je to ta erupce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Jahoda, anonym, hanulka11 před 4814 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Radak

Děkuji Miroslave, že jste mi objasnil spoustu věcí, které se mi tento týden dějí. Je fajn, že mám viníky, erupce jedny sluneční. Znamená to, že bude líp, což je fajn. Vědecky to nechápu, ale prakticky vím, že to působí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Výbuch plazmy ve sluneční atmosféře. Plazma je ohřívána zevnitř slunce,tak dlouho,až dosáhne teploty,při které dojde k výbuchu. Potom se šíří rychlostí několika milionů km/hod.,do vesmíru. Před jejími účinky zemi chrání magnetické pole. A zas tak daleko nejsme,takže určitě má vliv i na nás. Jaký nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Sluneční erupce je prudký výbuch ve sluneční atmosféře s energií ekvivalentní k desítkám miliónů vodíkových bomb.

Možná na citlivé jedince to má vliv./Třeba nespavost, podrážděnost, …nemám s tím vlastní zkušenost. Na mne vliv nemá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vliv to na člověka má,stačí si přečíst zde nějaké otázky a odpovědi na ně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Slepičák

Tak proto se mi zdá že mám tolik problémů,ale všechny jsem je vyřešil,na mne to vliv má.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek