Ts. Káča

co je to slovo diakritika?

je to něco jako co má udržovat oheň

Nejlepší odpověď
quentos

diakritika oheň rozhodně neudržuje… diakritika neboli diakritická znaménka je to, co se píše nad písmena za účelem změny jejich fonetické podoby nebo přízvuku – takže háčky, čárky, kroužky, přehlásky, vokáně a pod.

Další odpovědi
annas

Diakritika je pojem pro označení háčkovaných a čárkovaných písmenek. Například ěščřž, ale i ýáíéůó apod. Diakritický pravopis zavedl u nás Jan Hus.
Nevím, že by toto slovo souviselo nějak s ohněm.

panenka

Diakritika je pojem pro označení háčkovaných a čárkovaných písmenek. Například ěščřž, ale i ýáíéůó apod.

http://www.jak­psatweb.cz/en­c/diakritika.html

Radius

Když potřebuji doplnit do textu háčky a čárky nad písmena (tedy diakritiku), používám stránku: ohakovani.cz tam se ihned doplní diakritika, pak to ještě zkontroluji (přečtu).