Vladislav97

Co je to slovní hříčka?

Dobrý den, chtěl bych poprosit, poku by mi někdo svými slovy nevysvětlil, co je to slovní hříčka. Předem moc děkuji :).
Doplňuji:
Mohli byste mi prosím dát nějaký příklad? :)

Nejlepší odpověď
annas

Příklad:
Pánové, nežeňte se. = nespěchejte, neberte si ženu za manželku.
Dano, ne = Danone. Kladně o Kladně.
Slovním hříčkám se říká kalambúry. – využívají í zvukové shody, několika významů slov apod.

Samozřejmě záleží na kontextu. Lze chápat. tzv. dvojsmyslně.
Např. Chtěla vstát, tak říkám: lež – má krátké nohy.
Ve sklepě leží stará pila.

Další odpovědi
hanulka11

je to věta- která má několik různých významů