Diana

Co je to skolióza ?

Ráda bych věděla co to je skolioza, jak se pozná, a jak léčí.

Nejlepší odpověď
quentos

chorobné vychýlení páteře na stranu; v menší míře jí dnes trpí v podstatě skoro každý. Je-li v mírné formě, ani se to nepozná, diagnostikuje vám ji ortoped. Ten také určí formu léčby – na mírnou skoliózu obvykle postačí denně provádět speciální cviky. Od těžké skoliózy už pak pomáhají leda korzety, ale všímavý a dbající člověk to tak daleko zajít nenechá

Další odpovědi
Michal

Chorobné vybočení páteře.Navštivte ortopeda a eventuálně fyzioterapeuta.Čím dřív tím se dá více zachránit!

panenka

Skolioza je chorobné vychýlení páteře na stranu