co je to schlosserův tumor

prý je to reakce na šicí materiál na jízvě po císařském řezu po dvou letech se udělal ve velikosti 3×3×2 cm

Nejlepší odpověď
vagra

Tumor jmenující se Schlosserův neexistuje.
Pravděpodobně máte na mysli

Schlofferův tumor –

to je tuhý nádor v jizvách po operacích, jedná se o granulom/ ohraničený zánět uzlíkového tvaru/kolem cizího materiálu, většinou kolem nevstřebatelných stehů.
Dochází většinou k zánětlivé reakci s vývinem abscesu/ohraničený, později opouzdřený hnisavý zánět tkání/
Léčba: incize/rozříznutí/ ložiska, odstranění cizího materiálu, drenáž/odvádění sekretů nebo tělesných tekutin z rány nebo tělesné dutiny pomocí drénu./

Zdroj: vybráno a doplněno z-http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:9XHKN5we8LIJ:www.cls.cz/do­kumenty2/os/t195­.rtf+Schloffer%C5%AF­v+tumor&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz