Kohut57

Co je to růžový sliz v USA?

Zaslechl jsem o nastavování masa v USA hmotou zvanou růžový sliz. Informace o tom ale mizí z internetu. I odkaz z modré lišty byl vymazán. Je to pravda?
Doplňuji:
Děkuji za odkaz, takže u nás to jedí také. Není mi z toho moc dobře.

Nejlepší odpověď
beer

Je to totéž co u nás, neboli strojně oddělené maso, jinak také separát.
I u nás se vyskytuje v různé míře téměř ve všech masných výrobcích (párky, salámy atd., většinou platí: čím levnější tím více), viz závěry kontrolních orgánů.

Další odpovědi
Hykam

Je to strojně oddělené maso, z kterého je ještě cenrifugou oddělený tuk a doplněno chemikáliemi, aby bylo pro člověka zdravotně nezávadné.

http://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/apetit/ru­zovy-sliz-na-talirich-pobouril_231888­.html

Iffson

No fujtajbl.. kdovíco vlastně všichni konzumujeme… :(

arygnoc

no nič moc, ale chuť mi aj tak nepokazíte.

predpokladám, že sa jedná o slangový výraz.
A niet sa čo diviť, že sa mäso spracováva práve takto (priemyselne), tie úhľadné „kocky“ či „šunky“ určite nie sú od prírody.
A ten „odpad“ je tiež vlastne mäso, nie?