Avatar uživatele
juie

Co je to RNA?

Potřebuji na PŘ nevím co to znamená.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4861 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ribonukleová kyselina (RNA nebo RNK) je
organická sloučenina, která přenáší genetickou informaci uloženou v DNA. Podle této informace RNA určitým způsobem shromažďuje a uspořádává bílkoviny. Tím rozhoduje o všech vlastnostech organizmu.

Doplňuji:
Učebnice biologie

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

RNA
Pro jiná použití, viďte RNA (disambiguation).

Ribonucleic kyselina je druh molekuly, která sestává z dlouhého řetězu nucleotide jednotky. Každý nucleotide sestává z nitrogenního základu, cukru ribózy a fosfátu. RNA je velmi podobný DNA, ale liší se v nemnoho důležitých strukturálních detailů: v buňce, RNA je obvykle jeden-pletl, zatímco DNA je obvykle dvojitý-pletl; RNA nucleotides obsahovat ribózu zatímco DNA obsahuje deoxyribose; a RNA má základ uracil spíše než tymin, který je přítomný v DNA.
RNA je přepsán od DNA enzymy nazvaný RNA polymerases a je obecně dále zpracovaný jinými enzymy. RNA je centrální vůči syntéze bílkovin. Tady, druh RNA volal posla RNA nese informace od DNA ke strukturám volaly ribozómy. Tyto ribozómy jsou vyrobené z bílkovin a ribosomal RNAs, který se shromáždit tvořit molekulární stroj, který může číst poslu RNAs a překládat informace, které oni nesou do bílkovin. Tam být mnoho RNAs s jinými rolemi – ve zvláštním nastavení které geny jsou vyjádřeny, ale také jako genomy většina virů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JayDee446

Ribonukleová kyselina

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/RNA

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví