quentos

Co je to „residence hotel“?

Vypadá to, že to český ekvivalent ani nemá, i české hotely tohoto typu tento termín používají a žádný jiný. Tipnul bych si, že je to hotel specializovaný na poskytování dlouhodobějšího ubytování. Nebo jsem vedle? Tušíte někdo?

Nejlepší odpověď
anonym

Chápal bych to jako „luxusní hotel“.

Residence nebo rezidence (z lat. residentia, stálé sídlo, od sedere, sedět) znamená stálé sídlo panovníků a diplomatů, palác, případně luxusní obydlí vůbec.

Další odpovědi
hanulka11

rezidence hotely-jsou luxusní hotely s nejlepším vybavením