Co je to rešerše?

Nejlepší odpověď
annas

  1. vyhledávání informací o určité problematice na základě konkrétního požadavku a
  2. soupis vyhledaných informací jako výsledek

Podle Wikipedie

Další odpovědi
1popelka1

Rešerše má dvojí význam:

  1. proces vyhledávání informací o určité problematice na základě zadaného rešeršního dotazu (→ získávání odborných informací)
  2. výsledek tohoto vyhledávání informací (produkt; jakýsi soupis, seznam dalo by se říct) – záznamy nebo jejich části musí být vybrány podle věcných a formálních hledisek odpovídajících rešeršnímu požadavku uživatele, např. tematika, časové vymezení, jazyk, druh dokumentů

Více v uvedeném zdroji.

Jinak – je to 15 dní, kdy se někdo na tu samou otázku ptal… nahoře je vyhledávač-lupa… stačilo zadat slovo rešerše (tady, na googlu, na wikipedii), když už jsou odpovědi stejně překopírované slovo od slova…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-reserse-a-co-obsahuje

panenka

Rešerše je sekundární dokument obsahující soupis záznamů dokumentů (rešerše dokumentografická) nebo souhrn faktografických informací (rešerše faktografická), vybraných podle věcných a formálních hledisek odpovídajících rešeršnímu dotazu (tematika, časové vymezení, jazyk, druhy dokumentů).

Rešeršní služba zpracovává rešerše podle potřeb a požadavků objednavatele, který určuje základní rešeršní hledisko : tematiku rešerše, časové, jazykové, druhové a věcné vymezení dokumentů. Rešerše se zpracovávají tradičními metodami manuálně, strojově (automatizované rešeršní služby) nebo kombinací obou metod.

Zdroj: http://www.uh­k.cz/knihovna/me­dialka/92