co je to regrese…?

Pracuji na psychoterapii a setkala jsem se s tímto pojmem…mohli byste mi ho prosím někdo objasnit…

Nejlepší odpověď
kropitko

Regresní terapie – REGRESE je prastará metoda léčení tělesna i duševna, kterou v naší zemi rozšířil Ing. Andrej Dragomirecký. Technika regresní terapie – regrese spočívá v postupném odhalování a zpracovávání traumatických zážitků, které se v jedinci hromadí v průběhu jeho jedinečné existence. Zpracovávání spočívá především v odstraňování všech možných typů bolestí jak fyzických tak duševních. Postupným odhalováním a zpracováváním nahromaděných potíží dochází jedinec k příčině vzniku jeho problému. Ta je rovněž zpracována, čímž by měla být v podstatě odstraněna.

Zdroj: http://www.psycho­terapeuticke-sluzby.cz/

Další odpovědi
člověk

regres je přesně postih,oprávněný nárok toho kdo splatil dluh,
regrese v geologii je ustup moře a obnažování mořského dna
regresívní je působící zpětně,zpětný ustupující
v matematice je regresní funkce,rovnice
ale v podstatě to je NÁVRAT K PŘEDCHOZÍMU.
Což je u vás aktualní..,návrat nemocného do normálu,a nebo návrat,lečeného do akutního stavu.

Lucimia

ja bych řekla, že regrese je sestup člověka na nižší vývojový stupeň (např. u dětí v nemocnici může dojít k pomočování, ačkoli už chodili na nočník…apod.)