Retko

Co je to řadový plášť?

Nejlepší odpověď
dudu

asi se jedná o plášť s jednou řadou knoflíků na zapínání, jsou i dvouřadové…

Další odpovědi
annas

Slovo řádový plášť má trochu jiný význam. Má-li dnes plášť jednu řadu knoflíků pod sebou, nazývá se jednořadový, s 2 řadami knoflíků – dvouřadový.
Řádový plášť je spojen u nás s johanitským řádem ze 14. stol. (Možná i v jiných řádech nosili rytíři svůj typický plášť) Rytířem se mohl stát pouze člověk urozeného původu, tedy šlechtic. Do řádu byli rytíři přijímáni po noviciátu zvláštním ceremoniálem, při němž přijali jako svůj odznak řádový plášť. Rytíři byly řeholníky – skládali tři základní sliby: slib poslušnosti, chudoby a cudnosti.

Zdroj: http://209.85­.135.132/sear­ch?q=cache:_8nNV_pGqXYJ:­www.johanite.cz/his­torie-radu/+%C5%99a­dov%C3%BD+pl%C3%A1%C5%A1­%C5%A5&cd=4&hl=cs&ct=clnk

rousinka

kabat s jednoradovym zapinanim knofliku