Rokio

Co je to psychiatrická populace?

Nejsou to lidé, kteří se zajímají o studium psychiatrie? Nebo to jsou lidé, kteří se zajímají o své duševní zdraví? Či to jsou jiní lidé?

Co myslíte? Jací lidé spadají do psychiatrické populace?

Nejlepší odpověď
annas

Co je populace určitě víte.
Co je psychiatrický rovněž.

Takže když vytvoříme sousloví „psychiatrická populace“, tak jde o lidi různého věku, kteří mají psychické problémy, trpí psychózou, depresí, demencí, agresivitou nadužíváním drog, stavy úzkosti atd.

Odborná definice

„Psychiatrická populace především zahrnuje somatoformní poruchy, primárně pseudoneurolo­gického charakteru; depresi jako součást a/nebo diferenciálně diagnostickou kategorii k demencím, psychózu jako pseudodegenerativní poruchu a jako diferenciálně diagnostickou kategorii v rámci rozlišení od behaviorálních symptomů a poruch u vybraných neurologických onemocnění, jako je například epilepsie aj.“

http://www.ce­nes.cz/o-nas/definice-neuropsychologie

Další odpovědi
Drap

Psychiatři