co je to pseudobulbární syndrom

nemohu najít co znamená pseudobulbární syndrom ,jak se projevuje ,léčí a prognozy do budoucna

Odpovědi
Lencis

Vzniká při lézi kortikobulbárního traktu inervujícího motorická jádra n. IX.–XII. v oblasti prodloužené míchy. Je přítomna paréza jazyka (nevyplázne nebo uchyluje ke straně parézy, bez atrofie a fascikulací), porucha řeči (nasolalie, dysartrie až úplná afonie), porucha polykání (paradoxní dysfagie – zakuckává se tekutým soustem, lépe polyká sousta tuhá).

Carolin

Latinsky bulbaris = cibulovité zakončení míchy (prodloužené)
Známé pseudo míní něco nepravého nebo též domnělého. Záleží na diagnóze a Vaší situaci.

Dandi

Centrální typ parezy jazyka, polykacího svalstva a m. sternokleidomas­toideus i horní porce m. trapezius (ramus externus n. accesorii). Příznaky – paréza jazyka (nevyplázne nebo uchyluje ke straně parezy), bez atrofie a fascikulací. Dávivý reflex je zachován až zvýšený, stejně jako reflex masseterový. Taktilní čití na měkkém patře a obloucích je sníženo. Porucha řeči – nasolalie, dysartrie až úplná afonie, porucha polykání charakteru paradoxní dysfagie – zakuckává se tekutým soustem, lépe polyká sousta tuhá. Vzniká při lézi kortikobulbární dráhy, obvykle oboustranné. Typickým příkladem je status lacunaris cerebri.

Attack-design

vše je zde
http://camelot­.lf2.cuni.cz/vej­valka/neursy/sy24­.html