Conchus

Co je to, prosím, chirofobie?

V běžných slovnících jsem tohle slovo nenašel.

Nejlepší odpověď
bolak

a na internetu ses díval, tam je to údajně dokonce víc než ve slovníku.. > http://www.fo­bie.div.cz/sez­nam-fobii.php
Doplňuji:

  • iv-, teďs mě dostala :)) víš že už ho po mně pár lidí chtělo? já sem na něm dokonce kdysi začal i pracovat, ale mám to roztahaný po celým disku, tak jen uvedu pár příkladů:

pajdulák – cizí chlápek, člověk kterého vidím prvně, průvodčí (ten pajdulák mi na to nedal razítko)
technopec – magnetická rezonance
držka – drzý nebo ošklivý člověk (ta držka mi vrátila o dvě koruny míň)
vyčistit trubky – jít na záchod

Další odpovědi
anonym

Conchus, to je tim, ze on brzy mozna vyda svuj vlastni slovnik .. maloktera slova z jeho slovni zasoby nenajdete " v " beznych " slovnicich .. :)
vcera se napr. ptal : Může Okomuro začít sbírat podpisy na příští volbu …
:)) a ja mu obcas i rozumim .. -iv-

Děda Louda

Nejsem sice Bolak, i když taky celej bolím, ale mé povrchní znalosti křížovkáře mi napovídají následující:
chiro- je první část složených slov mající význam ruka, ruční.

  • fobie je chorobnný strach z něčeho. Spojením těchto částí může mít mluvčí na mysli chorobný strach z dotyku nebo třeba podání ruky.

fcoop

Chemofobie – Strach z chemikálií Nebo Prace s chemickými látkami.
Chionofobie -. Strach ze sněhu
Chirofobie -. Strach z rukou
Chiraptofobie -. Strach z doteku
Chiroptofobie – Strach z netopýrů.

Chorofobie – Strach z tancování.

Fobie může mít člověk,zdá se, na úplně všechno.

V případě chirofobie mi není jasné,z jakých rukou má dotyčný strach. Ze svých?

Jak se asi jmenuje fobie na lidskou hloupost?
I když – v tomto případě by nemělo být těžké být vtipný.

bolak

Děda Louda: chorobný strach z dotyků je něco jinýho než chirofobie, to se zase jmenuje Afenfosmofobie, chirofobie je vyloženě strach z rukou – obecně

ale největší mazec je Anatidaefobie, to sem dnes slyšel prvně :) je to strach z toho, že je někde na světe kachna která tě sleduje..

anonym

hezkej slovnik .. ! napiste ho a ja ke vsemu jeste doplnim nicky z odpovedi .. ! i na ty vase 4 uvedene fobie uz vim .. ! i ja jsem se tam nasla !
a to si tu dnes jako budu psat sama se sebou ?? :(

Sůwa

To víš, když vstáváš hodně brzo, tak tu moc akčních tvorů nenajdeš. Já se před chvílí připojila a hned na mne vybafnul červený nápis „otázka byla odstraněna“. Nevím to jistě, ale nejspíš to byl příspěvek pro zábavu od >pusinka50<, sice správně umístěný do zábavy, ale už jednou smazaný. To mi moc na náladě nepřidalo ☹

anonym

:) hezka fobie .. :) a ja mam fobii z toho, ze neco omylem misto do diskuze napisu do odpovedi , a dnes se mi to podarilo hned po ranu ..!
snad uz adminkove vstali a smaznou mi to .. :)

vagra

:)

annas

Ad iv, mně hned napadalo chiromatie – hádání z ruky. V tomto případě fobií netoím. Ale určitě způsobují někomu fobií svými překlepy.-)) Ty přece také souvisejí s rukama? Nemám pravdu:-))

vagra

:)

Sůwa

Máš 🙂

anonym

:)

annas

Ach jo, k čemu jsem se dopracovala. Ale lepší vadné ruce nebo hlava:-))

anonym

  • iv-II.

Conchus, to je tim, ze on brzy mozna vyda svuj vlastni slovnik .. maloktera slova z jeho slovni zasoby nenajdete " v " beznych " slovnicich .. :)
vcera se napr. ptal : Může Okomuro začít sbírat podpisy na příští volbu …
:)) a ja mu obcas i rozumim .. -iv-