Rokio

Co je to projev rasismu? Které projevy rasismu jsou trestné?

Samotný rasismus trestný není, ale jeho projevy už ano.

Co to je projev rasismu? Je to diskriminace jiných ras, nebo je to i něco dalšího? Jaké jsou příklady projevů rasismu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, tak jak píšeš. Další projev třeba je, že souhlasí s rasismem, podporuje rasistické spolky a podobně. Stejně tak projev rasismu může být trestným činem, pokud ho někdo páchá z důvodů rasistického mýšlení.

Další odpovědi
pavla789

Rasismus znamená, že je neetické říkat, že existují rozdíly mezi rasami.
Příkladem rasismu je pokud někdo řekne, že jsou běloši inteligentnější než černoši nebo pokud řekne, že černoši jsou lepší v běhu než běloši.
Rasismus pravdu neřeší a byl vytvořen, aby se černoši necítili méněceně. Rasismus je vlastně taková milosrdná lež vůči černochům. Podobná jakou používáme často k postiženým.
Rasismus je pouze neetický nikoli trestný.
Trestné je vyzívání k útokům spojených s násilím.

ivzez

Projevem rasismu je posuzování (kladné i negativní) lidí podle
původu místo podle jejich lidských kvalit, vlastností, apod.