Válek Petr

Co je to přípustná hmotnost vozidla?

Odpovědi
Edison

Pohotovostní + nosnost.

Arne1

Jednoduše řečeno = vozidlo + PHM + výbava + pasažéři + zavazadla = nesmí překročit udanou hmotnost.

cukrar

Záleží, nač se konkrétně ptáte. Asi myslíte pohotovostní hmotnost, což je váha prázdného vozidla, k tomu váha nákladu, je přípustná hmotnost vozidla, daná novelizovanou vyhláškou z minulého roku.

Dochy

Největší technický přípustná hmotnost vozidla: Hmotnost s komplet nákladem by neměla (nesmí) překročit udanou technicky přípustnou hmotnost.

Cukráři tentokrát vedle, pohotovostní hmotnost je něco jiného. Největší technicky přípustná hmotnost je jeden parametr v techničáku. Pokud policajti postaví auto na váhu, váha by neměla (nesmí) ukázat víc…

„Největší technicky přípustná a povolená hmotnost se v technickém průkazu obvykle shoduje. Udává informaci o maximální celkové hmotnosti vozidla bez přípojného zařízení. Za těmito dvěma hmotnostmi je hmotnost provozní. Ta udává hmotnost vozidla se všemi provozními kapalinami a je do ni zahrnuta například i hmotnost provozního nářadí ve vozidle. Odečtením provozní jinak také pohotovostní hmotnosti od největší technicky přípustné hmotnosti získáme hmotnost užitečnou. Lze ji tak jednoduše zjistit z malého technického průkazu.“ – http://www.aa­aauto.cz/slov­nik/39810/uzi­tecna-hmotnost.html