Mili @

Co je to prevét?

Nejlepší odpověď
rybíz

# Prevét nebo výsernice je typ primitivního středověkého záchodu. Objevuje se na hradech, zámcích i jiných stavbách. Jednalo se zpravidla o malé arkýře umístěné na krakorcích, které dotvářejí kolorit celé stavby. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Prevét

# nejpokročilejší forma středověkého záchodu, nejčastěji ve formě malého arkýře, opatřeného kamennou sedačkou s otvorem, nebo podobně vybaveného výklenku ve zdi; v obou případech padaly fekálie přímo k patě stavby
hrady.hyperlin­k.cz/pojmy.htm

Další odpovědi
panenka

Je to Mili záchod

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.net/prevet/

ReHu

Není to původ nadávky prevít?
Podobně jako „hajzl“ ?