marcelakohoutova

co je to přesně nemoc?

dobrý den, chtěla bych vědět :CO JE TO NEMOC?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Nemoc je patologický stav těla nebo mysli, který je projevem změny funkcí buněk a v důsledku i morfologickým poškozením těchto buněk, tkání a orgánů. Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.

Funkcionalistická definice zdraví a nemoci definuje některé funkce organismu jako správné a jiné už jako patologické, bez ohledu na to, jestli ty patologické způsobují nějaké subjektivní potíže. Problémem tohoto přístupu je ale stanovení „normálnosti“ funkcí, protože u většiny nemocí je přesun od fyziologických hodnot k patologickým plynulý.

Termín onemocnění je někdy používáno jako synonymum nemoci, jindy pro označení počátku nemoci nebo pro zdůraznění toho, že stav není konstituční, trvalou vlastností organismu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­moc

Další odpovědi
alenka901

Slovo nemoc je významu stonavého a horečnatě nezdravého, někdy lehkého, jindy až smrtelného. V některých případech může být významným symptomem též kladení prapodivných otázek.

Attack-design

nějaký jev, příčina proč je něco v těle špatně