nikulasek

Co je to poškozování lidských práv?

Nejlepší odpověď
SickBreed

To jest odpírání, nebo zasahování do práv člověk, která mu jsou dána na základě toho, v které zemi žije.

Další odpovědi
led

Medzi poškodzovanie ľudských práv je protizákonné zakazovanie niektorými užívateľmi používanie slovenského jazyka na tejto stránke.

annas

Určitě víte, že existuje Listina zákldních lidských práv a svobod

Zkuste si ji projít a porovnat, co je jinak ve skutečnosti, než se píše..
 http://www.psp­.cz/docs/laws/lis­tina.html

--
Ne všude a ve všem se tento dokument dodržuje

Poškozování = jistá omezení v přístupu k různým skupinám lidí, zashování do jejich práv, liší se v různých zemích.
Např.

  • diskriminace zdravotně postižených, starých lidí atd.
  • šikanování – násilí, týrání fyzické i psychické – pomluvy, net, ponižování, sexuální zneužívání, pornografie dětí na netu.
  • xenofobie – strach z cizího
  • rasismus – proti Rómům
  • terorismus – násilí, hrozba, zastrašit, získat moc
  • antisemitismus – proti Židům atd.

Totalitní vlády
komunistická diktatura – postihy, nemožnost publikovat, učit, bádat apod.
fašismus – zrůdná ideologie

--

lexx

Česká republika po roce 1989

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.