mosoj

Co je to podraz ?

Po rozpadu SSSR se zrušil Varšavský pakt a měl se zrušit také pakt NATO.
NATO mělo v Evropě nahradit OBSE. Zrušen byl ovšem pouze Varšavský pakt.

Dále bylo slíbeno že se NATO nebude rozšiřovat dále na východ. U tohoto ovšem platí sliby chyby. Ale co bylo to první, nezrušení paktu NATO.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Co je to podraz?
Podraz je například, když denodeně ze všech stran do
Vás cpou kdo je největší přítel Českého národa a najednou tento „přítel“ během jedné noci vojensky obsadí naše území a po dlouhá léta jej okupuje s tím, kdo bude protestovat proti tomuto vpádu Sovětských vojsk bude perzekuován i z celou jeho rodinou!

Další odpovědi
anonym

Ruské porušení Budapešťského memoranda a následná eskalace problémů na Ukrajině. Tak to je podraz.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bu­dape%C5%A1%C5%­A5sk%C3%A9_me­morandum

petra15

Tuto skutecnost vedet, by melo patrit k základnímu vzdelání kulturního Evropana, a je na nás udelat nás svet lepsí, nez byl. A já ríkám, ze jsme na dobré ceste – jen ty krucky jsou jeste moc kratoucké, takze pomalu – ale jiste. (Copyright Petra)