Co je to podcast?

Nejlepší odpověď
anonym

podcast je v podstatě Audio RSS feed …
Doplňuji:
(jinak zkuste na otázky typu „co je to xxx“ použít google, opravdu umí odpověď najít 🙂 na wikipedii je o tom poměrně rozsáhlý článek )

Další odpovědi
panenka

Podcasting je metoda šíření informací vynalezená v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rádiu. Pro jednotlivé navazující sady záznamů se používá slovo podcast či český volný překlad audio RSS.

Jde o zvukové nebo video záznamy, které autor podcastu umísťuje na Internet v podobě souborů (často ve formátu MP3), na které odkazuje na webových stránkách, ale především v uzpůsobeném RSS feedu. Ten pak specializovaný program (zvaný podcatcher nebo podcast receiver) průběžně monitoruje a nové soubory sám stahuje a nahrává do uživatelova osobního přehrávače.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­casting