bigo

Co je to plazma?

Nejlepší odpověď
iceT

co takhle použít google?

Další odpovědi
Quimby

Plazma je forma hmoty, která se skládá z nabitých částic(iontů)
Vzniká zahřátím plynu na vysoké teploty nebo při procesu ionizace.

anonym

Pak je ještě krevní plazma – to je krev, z níž jsou odstraněny krvinky a destičky…
😉

Janec

Čtvrté skupenství, s menší hustotou než plyny a ve kterém se volně pohybují elektrony odtržené od atomů. Vzniká zahřátím plynů, třeba oheň je plasma.