Co je to písmomalba v open offisu.org writter

Udělaný jako referát

Nejlepší odpověď
anonym

„Písmomalba“ (z anglického „wordart“) je funkce v kancelářském balíku OpenOffice která umožní zadaný text naformátovat vykreslit nějakým zajímavějším způsobem (používá například barevné přechody, stíny, prostorové a jiné efekty …)

Písmomalba se často používá u jednodušších letáků k tvorbě titulky stránky nebo textu který je třeba zvýraznit ŠOK, NOVINKA, SLEVA … a tak podobně 🙂.

Vykoušet tuto funkci ostatně můžete sám:
1/ je nutné mít nainstalovaný openoffice – ten lze získat zde http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/kancelar­ske_aplikace/os­tatni/openoffi­ceorg/
2/ otevřete Writer – textový dokument
3/ v menu Zobrazit->Panely nástrojů->kresba … zobrazíte nový panel ikon (dole)
4/ na novém panelu ikon klepnete na předposlední ikonu vypadá jako písmeno A v rámečku, a to je právě ta Galerie Písmomalby
5/ z galerie písmomalby si zvolíte jeden z předdefinovaných stylů (bude jej možné dodatečně upravit a poklepáním na vloženou písmomalbu můžete i snadno změnit samotný text)

DOPLNĚNO:
Ilustrační obrázek se znázorněnými kroky
http://img585­.imageshack.us/im­g585/8634/pis­momalbaopenof­fice.png