annas

Co je to pískování?

Soused říkal, že si mám nechat opískovat kola na autě, co to přesně je? Proč se to dělá? Kde se to dělá? K čemu je to dobré?

Nepamatuji si, že by manžel někdy něco takového dělal?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Představ si wapku-tlakovou vodu, jako je na myčce, kde se myje auto. Jen místo vody tryská z té wapky voda s jemným křemičitým pískem, který se dostane všude a očistí starou barvu a rez až na kov.
Je to dobré řešení namísto pracného a ne tolik účinného smirkového papíru, kterým se stejně všude nedostaneš.
Toto co jsem popsal je ruční pískovačka, samozřejmě, že existují celé místnosti, kde se předmět položí na stůl a ze všech stran je pod velkým tlakem na něj stříkán zmiňovaný písek s vodou.

Další odpovědi
venkovan

Nejen kola (disky)se opískují kvůli odstranění rzi, starého laku aby se mohla znovu nastříkat aby byla zase hezké. Popravdě pokud auto chcete prodat, jak je v druhém dotazu, asi bych to moc neřešil, protože cenu auta to moc nezvedne. A doma to neuděláte, tak buď nějaký známý (zpravidla nemá vypalovací box na kvalitní vypálení barvy) a nebo bych to dal do servisu. Nicméně v některých půjčovnách nářadí lze půjčit myčku auta s nástavcem na pískování a písek se taky nechá koupit. Kde nevím, ale internet řekne vše.