Avatar uživatele
annas

Co je to pískování?

Soused říkal, že si mám nechat opískovat kola na autě, co to přesně je? Proč se to dělá? Kde se to dělá? K čemu je to dobré?

Nepamatuji si, že by manžel někdy něco takového dělal?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, vagra, Adlim, rynek878, gagaga před 4217 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Představ si wapku-tlakovou vodu, jako je na myčce, kde se myje auto. Jen místo vody tryská z té wapky voda s jemným křemičitým pískem, který se dostane všude a očistí starou barvu a rez až na kov.
Je to dobré řešení namísto pracného a ne tolik účinného smirkového papíru, kterým se stejně všude nedostaneš.
Toto co jsem popsal je ruční pískovačka, samozřejmě, že existují celé místnosti, kde se předmět položí na stůl a ze všech stran je pod velkým tlakem na něj stříkán zmiňovaný písek s vodou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Nejen kola (disky)se opískují kvůli odstranění rzi, starého laku aby se mohla znovu nastříkat aby byla zase hezké. Popravdě pokud auto chcete prodat, jak je v druhém dotazu, asi bych to moc neřešil, protože cenu auta to moc nezvedne. A doma to neuděláte, tak buď nějaký známý (zpravidla nemá vypalovací box na kvalitní vypálení barvy) a nebo bych to dal do servisu. Nicméně v některých půjčovnách nářadí lze půjčit myčku auta s nástavcem na pískování a písek se taky nechá koupit. Kde nevím, ale internet řekne vše.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava