Co je to pareza u páteře a jak se projevuje?

Nejlepší odpověď
kropitko

Paréza
, paresa, ochrnutí, obrna – částečná ztráta schopnosti aktivního volního pohybu, oslabení svalů. Onemocnění svalu nebo poškození nervu, kterým je sval inervován. Příčinou je porucha na různých úrovních řízení pohybu (mozku, míchy, periferních nervů, nervosvalového přenosu, svalu). Hemiparéza je ochrnutí poloviny těla (často důsledek mozkové mrtvice), kvadruparéza je ochrnutí všech končetin. Viz též paraparéza.

Ze slovníku paréza – částečná ztráta hybnosti, neúplná obrna http://www.slovnik-cizich-slov.net/pareza-paresa/

No a projevovat se to bude zhoršenou pohyblivostí.