Meggie2

Co je to palindrom?

Co je to Palindrom?

Nejlepší odpověď
Michal47

Slovo nebo věta, která dává smysl při čtení z obou stran. Např.: Kobyla má malý bok.

Další odpovědi
annas

Znám palindrom v jazyce jako výraz, který lze číst zleva doprava i naopak a má stejný význam.

Kajak, radar.atd.

1. Další české palindromy najdete např. v odkazu
https://www.in­fracz.cz/data_13/sou­bory/25.pdf

2. Stačilo využít archiv, je v něm několik dotazů na toto téma.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=palindrom

Midoc

Slovo, které se čte zepředu i pozpátku stejně. Např. oko

marci1

„Milá památka. Malovaný sešit, den hyne, partu mámí tiše řeka, taj, mat nemám. Dán si své víno vypil, nesl chrpu, mák. Je den hájů, keř, péče, mé díly, hůl. Pán nemá kuráž, máti volám co nemám rád. I lovec musí lhát. Je lov, má klec i lev. I ten dále já masák nalézám u dubu. Taj? Málo v lese, vílo, do podolí vesel volám: Já tu budu. Má zelánka sama je. Lad? Neti, velice lkám. Volej: Táhli sumce voli, dar. Máme noc. Málo vítám žár u kamen. Na pluhy, lide, meče překuj, a hned! Ej, kam uprchl sen? Lípy voní ve vsi. Snad mámen tam já také řešiti mám utrápený hned. Tiše syna volám: Akta má pálím.“
Stanislav Tvrdík z Prahy vytvořil tento nejdelší český palindromický útvar.
Palindrom obsahuje 435 písmen a k dispozici je i výklad jeho textu ve formě nejdelší hádanky tzv. ráčku v autorově knize Ráčkovník, která obsahuje 754 palindromických hádanek. 🙂
https://www.do­bryden.cz/rekor­dy/kultura/nej­delsi-palindrom/

Emefej

Kuna nese nanuk.