HerbiG

Co je to PALEONTOLOGIE?????????

Doplňuji:
Miroslavst tk jsem kecal :D

Nejlepší odpověď
dudu

věda zkoumající otisky rostlin a živočichů ve zkamenělých horninách, často je zajímavý i původ a stáří hornin., např. vápence v Moravském krasu vznikaly před miliony let na dně moře, které se nacházelo poblíž rovníku zhruba poblíž dnešní Indie.

Další odpovědi
Miroslavst

neříkal jsi, že to pro dnešek stačí?

Retko

Paleontologie (řecky: παλαιός palaios stáří) je věda o životě v minulých geologických obdobích. Jejím účelem je studie vývoje života na Zemi, pravěkých rostlin a živočichů na základě fosilních záznamů, které se dochovaly v horninách, ale například také v černém uhlí, jako zkameněliny

Zdroj: POUZIVEJ WIKIPEDII PROSIM..

panenka

paleontologie-je to přírodní věda která se zabývá studiem zkamenělin

Zdroj: http://www.pa­leontologie.cz/