Co je to optimalizace daně (např.u FO)

Dobrý den, mohu požádat o vysvětlení pojmu optimalizace daně? Co pod to patří…? MNohokrát děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Optimalizace daně,to je to,co nám zákon umožňuje při danění,tak abychom mohli platit co nejnižsí daně.

Další odpovědi
panenka

Daňová optimalizace je nastaveni všech parametrů daní tak, aby jejich výsledná platba byla, co možná nejmeší. Jde o legální cestu, jak si jednoduše a samozřejmě dlouhodobě snižovat daňovou povinnost. Jde o postup hledání a využívání daňového systému, který je sice velmi striktně navrhnut, avšak lze v něm nalézt skulinky a možnosti, na čem ušetřit. Daňová optimalizace jsou kouzla s čísly. Není nic snazšího, než najít nějakou skulinu, avšak dokázat jí uplatnit v praxi a využít její potenciál, na to je již potřeba určitá znalost souvislostí a podrobností. A právě s tím vám náš web pomůže a dáme vám užitečné tipy, jak se v daních zorientovat.

Zdroj: http://www.ber­ne.cz/danova-optimalizace/