5mar

co je to ohlavka

Nejlepší odpověď
anonym

Jak z názvu lze vyvodit,jedná se o „něco na hlavu“.Různé typy (stájová,prova­zová,anglická,me­xická) se nejčastěji používají u koní,ale jednoduché ohlávky se používají i u jiných hospodářských nebo např.cirkusových zvířat.V poslední době je novinkou používání speciálních ohlávek pro psy středních až velkých plemen. :D
Doplňuji:
Všechno co potřebuješ vědět o koních najdeš na distanc.cz

Další odpovědi
Michal Kole

něco jako obojek, ale dává se to na tlamu https://www.go­ogle.cz/search?q=oh­l%C3%A1vka&hl=cs&new­window=1&safe=of­f&prmd=imvns&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=B3QRU­O6JN4eE4gTDr4DgDg&­ved=0CFsQsAQ&biw=1440&bi­h=709

tom004

V odkazu máš pár obrázků. Dělají se nejen pro koně,ale pro jiná zvířata.
Doplňuji:
Pardon,nedbale jsem pročetl Michalovu odpověď.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=oh­l%C3%A1vka+na+kon%C4%9B&­hl=cs&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=TH8RUKizOce­A4gTy54HYDg&ved=0CHEQ­sAQ&biw=1366&bih=594