Co je to nanizmus a je dědičný?

co je to nanizmus a je dědičný?

Nejlepší odpověď
Jahoda

nanizmus, nanismus = trpasličí vzrůst, mikrosomie, nanosomie
Více informácí o této nemoci na viz. odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­ron%C5%AFv_syn­drom

Další odpovědi
louhra

Podívejte se na tuto stránku.

Zdroj: www.slovnik-cizich-slov.cz/pismeno/n/5

panenka

Našla jsem vám tohle
nanismus – trpaslictví, malý vzrůst. K poruchám růstu vedou četné poruchy, např. nedostatek růstového hormonu GH tvořeného v předním laloku hypofýzy, defekt receptorů pro GH Laronův n., porušená tvorba IGF-I dř. somatomedin C, který zprostředkovává některé účinky GH, hypotyreóza, předčasná puberta s uzavřením růstových chrupavek, onemocnění pohybového aparátu vč. vrozených chondrodystrofie, nižší vzrůst je u Turnerova syndromu a mnoha dalších vzácných syndromů. Poruchy růstu mohou mít proporční nebo disproporční ráz. V některých případech lze podávat rekombinantní lidský růstový hormon. Opak gigantismus řec. nanos trpaslík; -ismus

http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/nanismus