Adam2

Co je to námět?

Jedná se věc, kterou se autor nějakého uměleckého díla inspiroval, nebo přímý obsah sdělení nějakého díla?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď najdete v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-tema-a-motiv-literarniho-dila-knizky-jaky-je-mezi-nimi-rozdil

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-nametem-a-motivem-v-umeni
.......

Jednoduše řečenp – námět je to, o čem bude autor psát, tedy jinak téma určitého díla.

Přímo věc bych nepoužívala, protože námětem může být i myšlenka, několik myšlenek, nebo i jakákoli skutečnost, například jiné umělecké dílo, příběh ze života, skutečná aktická událost, konkrétní člověk, osud nějaké osoby atd.

Může to být námět z historie, z města, z vesnice, ze života spisovatele, biografie, autobigrafie , zločin atd. .

Další odpovědi
led

Námet je čokoľvek, čo autora, nielen umeleckého diela, inšpiruje k tvorbe.

Napríklad aj táto otázka môže byť námet k zamysleniu sa nad odpoveďou na túto otázku. Námetov k umeleckej tvorbe človek nájde na tejto stránke dosť. toľko ľudí, toľko charakterov, toľko životných otázok… bolo by z toho niekoľko kníh a stále sa rodia nové námety.