zjentek

co je to nadurdit?

prý jsem se nadurdil a já tomu nerozumím, protože necítím žádnou emoci

Nejlepší odpověď
annas

Nadurdil jste se, tedy rozlobil se, naštval se, načepýřil se, pohoršil jste se.

Zřejmě to nadurdění neovlivnilo vaše emoce … třeba vás něco současně potěšilo, takže se emoce vyrovnaly. Možná se vám rozsvětlilo v hlavě bez jakých koliv emocí.

Protože durditi se znamená ještě rozsvětliti se.

Další odpovědi
Elk

rozčertit, naštvat, namíchnout

jirkajirka

No vidíš jak chytře jsi toho slova využil.

anonym

Zjentku, z toho si nic nedělej. Tady je dost lidí, kteří vědí o druhých více než ti dotyční sami o sobě. Je to produktem jednodušších povah, že si osobují právo dělat závěry za jiné, posuzovat, soudit a vyvozovat nesmyslné závěry.
Ty jsi sice význam slova „durdit se, nebo nadurdit se“ pochopil správně, ale nezměníš myšlení těch, kteří to prostě vidí jinak.
Jen si neber takové výroky osobně. Je to o člověku, který takový názor má, nikoliv o tobě. V podstatě je důležité, že ty jsi v klidu a v pohodě.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.