Natty*

Co je to Načirema?

Vím, že je to nějaký kmen. Mohli byste mi přesto ještě poskytnout nějaké další informace? Prosím ne formou odkazů…

Nejlepší odpověď
iceT

Kmen" Načirema

  • Malým dětem se zde vyplachují ústa, aby se zbavili špatných mravů
  • Do úst si strkají prasečí chlupy
  • Myslí si, že lidské tělo je ohavné a je náchylné k chorobám
  • Tito lidé mají v domově 1–3 „modlitebny“ do kterých několikrát deně chodí
  • V modlitebnách mají v zásuvkách magické a různé hojivé vodičky, mastičky
  • Existují u nich šamani a bylinkáři, kterým dávají dary
  • Šamani a bylinkáři si mezi sbeou píší recepty ve starodávném jazyce

Asi by jste si mysleli, že toto je nějaký primitivní kmen odněkud z Amazonie, či Afriky, a že je velmi spjatý s přírodou ? Mýlíte se ;)

Teď si přečtěte název tohoto „kmenu“ pozpátku. Že Vám vychází Američan (Načirema) a divíte se ? Máte pravdu. Toto je názor jednoho psychologa na dnešní kulturu. Aby jste to lépe pochopili, vše Vám to popíši ;)

„Kmen“ Načirema (Američan)

  • Malým dětem se zde vyplachují ústa, aby se zbavili špatných mravů – Dříve se dětem, které špatně mluvili říkalo, že jim vyčistí ústa. Říkalo se, že špatná mluva špiní lidi a voda umývá ;)
  • Do úst si strkají prasečí chlupy -No jo no, dříve se kartáčky dělali z prasečích chlupů
  • Asi si myslí, že lidské tělo je ohavné a je náchylné k chorobám – Kdybychom si mysleli, že je naše tělo dokonalé nepodstupovali by jsme plastické operace, nepotřebovali bychom žádnou kosmetiku, nepotřebovali by jsme neustále vypadat mladí ;)
  • Tito lidé mají v domově 1–3 „modlitebny“ do kterých několikrát deně chodí – V dnešní době jsou rpo nás modlitebny koupelny.V každém domě jsou 1–3
  • V modlitebnách mají v zásuvkách magické a různé hojivé vodičky, mastičky – Ano jistě. Již zmíněná kosmetika, různé makeupy…
  • Existují u nich šamani a bylinkáři, kterým dácají dary – Lékaři (šamani) a lékárníci (bylinkáři). Za své služby jim dáváme peníze, no ne :)
  • Šamani a bylinkáři si mezi sebou píší recepty ve starodávném jazyce – Píší se recepty. A ten jazyk ? No přece latina !

Zdroj: http://ranch-ohajo.blog.cz/1101/na­cirema

Další odpovědi
kajulinek.s

tak tohle si pamatuju… kdysi dávno jsme to měli ve škole v čítance :D