sabik11

Co je to mumifikace ?

Víte co je to mumifikace,já nevím..,ale nedokážu to vysvětlit

Nejlepší odpověď
panenka

Mumifikace byl způsob, jak zachovat tělo mrtvého po dlouhou dobu v neporušeném stavu. Mumifikace je vlastně umělé vysušování těla, aby se zabránilo jeho přirozenému rozkladu. V raně dynastickém období (přibližně 3100– 2686 př.n.l.) byla mrtvá těla pevně balena do lněných pruhů namočených v pryskyřici. Jak se ukázalo, nebyl to postup úspěšný, protože obvazy sice ztvrdly ve tvaru těla, ale tělo samotné podlehlo rozkladu. Proto byly během III. dynastie vyvinuty metody konzervování samotného těla. Starověcí Egypťané si uvědomili, že jestliže chtějí tělo zachovat, musí ho současně dehydratovat uvnitř i vně, a aby to udělali efektivně, museli odstranit vnitřní orgány. Až do této doby pohřbívali Egypťané své zemřelé ve skrčené zárodeční poloze. Časem však zjistili, že se snáze dostanou k vnitřním orgánům, když je tělo natažené, a proto začali mrtvé pohřbívat v této poloze.

Zdroj: http://kasiope­a4.sblog.cz/mu­mifikace/

Další odpovědi
vagra

Egypťané považovali mumifikaci za tajný a posvátný proces, takže ho málokdy zaznamenávali. Výjimkami jsou obrázky na rakvi z Džedbastiufangu přibližně z roku 600 př. n. l., která je uložena v hildesheimském muzeu, a také popisy některých cizinců. Starořecký historik Hérodotos zaznamenal jako jeden z mála postup balzamování v roce 450 př. n. l..

Práci vykonávali nejen balzamovači, kteří potřebovali hluboké znalosti lidské anatomie, ale také kněží odříkávající patřičné magické formule.

Balzamování začínalo krátce poté, co osoba zemřela, aby se předešlo rozkladu. Běžná mumifikace trvala kolem 70 dní, podle potřeby však mohla trvat i déle. Stavitelé a umělci mezitím zajišťovali poslední stavební práce a úpravy v hrobce zemřelého.
Bližší informace najdeš na zdroji,uvedeném ní­že

Zdroj: zkráceno z http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mu­mifikace

BEAES

Mumifikace, balzamování
Starí egyptané verili, že smrtí cloveka život nekoncí. Naopak. Verili, že smrt je pouze prechod do jiného sveta. Pro posmrtný život však muselo být telo zemrelého náležite pripraveno. Proces mumfikace a balzamování používali v Egypte již pred 5000 lety.
Aby mohl mrtvý žít vecne, muselo být jeho telo zcela neporušené i po smrti. Nebožtík (jeho duše Ka) musel dostat majetek, který ho mel zajistit v posmrtném živote. Tomu se ríkalo pohrební výbava.
Telo vojáka, který padl v bitve nemuselo být nijak pripraveno. Jeho duše prešla do Západní zeme sama, telo nemuselo být dokonce ani celé. Voják si vysloužil vecný život bitvou za Egypt.
Mumifikace byl zpusob, jak zachovat telo mrtvého po dlouhou dobu v neporušeném stavu. Mumifikace je vlastne umelé vysušování tela, aby se zabránilo jeho prirozenému rozkladu. Mrtvá tela se mela puvodne potírat jen pryskyricí a olejem. Postupem casu se ale balzamování tel zdokonalovalo a stávalo se stále složitejsím procesem, jak pripravit zemrelého na vecný život.

hanulka11

Slovo mumie pochází z arabského výrazu pro bitumen, něco jako dehet, který se cenil jako lék. Arabové byli první, kdo v novověku mumie objevil a domnívali se, že jsou zabalené právě do bitumenu.
Lidé, kteří prováděli mumifikaci se nazývali balzamovači. Budově, kde pracovali se říkalo Krásný dům. Tato budova však připomínala řeznický krám.
Na základě svědectví řeckého historika Herodota z doby kolem roku 450 př. n. l. trvala mumifikace 70 dní. Protože 75% těla člověka tvoří voda, bylo třeba něco, co by vysálo tekutiny. Nejdříve se používal písek, ale při jeho použití byla kůže mrtvých příliš napnutá a mrtví si nebyli moc podobní. Později se začal
používat k sušení uhličitan sodný. Mrtví si zachoval vzhled jako zaživa. Sušení trvalo 40 dní. Před tímto procesem vysoušení byl zemřelému odstraněn nosními dírkami mozek a vnitřnosti byly vyňaty řezem na boku těla. Tělo bylo dále naplněno směsí pilin, bláta a plátna, potíráno olejem, zdobeno a bandážováno. Vrchní obvazy se napouštěly včelím voskem a lepily želatinou. Mumie byla zabalena do stovek metrů plátna, které bylo kladeno až ve 20ti vrstvách. Plocha obvazů se rovnala ploše basketbalového hřiště (375m2). Pokud zemřelému chyběla nějaká část těla, byla nahrazena plátnem nebo dřevem.

http://referaty-seminarky.cz/mu­mifikace/

maca 57

1.Amon bůh stvořitel 2.RE bůh slunce 3.Geb bůh země 4.Hathor bohyně radosti 5.Imhotep bůh léčitel 6.Osiris bůh podsvětí 7.Sutech bůh moře 8.Bes bůh hudby 9.Hor bůh nebe 10.Maat bohyně pravdy