Co je to Mrsa a hygienická opatření při ní ?

Zajímalo by mě ,jak postupovat při výskytu MRSA v domovech pro seniory ,když není možné izolovat uživatele a nemocnice ho nepřijme k hospitalizaci?

Nejlepší odpověď
panenka

Stafykolokové bakterie mohou způsobovat různé druhy nemocí, včetně kožních infekcí, infekcí kostí, zápalu plic a vážných, život ohrožujících infekcí krve, a další nemoce. Vzhledem k tomu, že MRSA je stafylokoková bakterie, může způsobovat tytéž infekce jako stafylokok obecně, avšak MRSA se vyskytuje častěji u osob v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

p> MRSA se většinou objevuje u pacientů v nemocnici, kteří jsou staří anebo vážně nemocní anebo mají otevřenou ránu (například proleženinu) anebo trubičku, která jim vede do těla. Infekce MRSA, získané v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, mohou být velmi vážné. K tomu se pacienti ve zvýšeném riziku v důsledku dalších faktorů, například, v důsledku delšího pobytu v nemocnici, v důsledku přijímání širšího spektra antibiotik, je-li pacient na jednotce intenzivní péče či v jednotce pro popáleniny, když tráví čas v blízkosti s jinými pacienty s MRSA, když se nedávno podrobil chirurgickému zákroku anebo když má MRSA v nose, aniž by z toho dosud vznikla nemoc.

Podle odhadů je ve Spojených státech postiženo pravidelně MRSA až 100 000 osob ročně. MRSA lze léčit několika antibiotiky. Kromě toho, většinu stafylokokových infekcí kůže lze léčit vysušením rány.

Jak lze zabránit stafylokokové infekci či infekci MRSA?

Praktikujte dobrou hygienu:

  1. Mějte vždy čisté ruce, řádně si je myjte mýdlem a vodou.
  2. Řezné ranky udržujte v čistotě a pod obvazem, dokud se nezahojí.
  3. Vyhýbejte se styku s ranami jiných lidí či s materiálem, kontaminovaným z ran

Zdroj: http://www.khso­va.cz/01_obca­num/mrsa.php?da­tum=2004-11-25

Další odpovědi
martina1

MRSA je momentálně užívané označení nozomiální nákazy=onemocnění získané v důsledku hospitalizace­.Kdybychom šli do důsledku,tak jde o selhání systému v nemocnici.Není to ovšem tak jednoduché,Jak tu už bylo řečeno nejšastější nákazou je Stafylococuc aureus,kteý se po desítkách let používání dezinfekcí stal resistentní téměř vůči všemu.Například u nás a mělo by to být všude je rozpracovaný desinfekční plán.Mění se pravidelně desinfekční přípravky.Vytírá se třikrát denně.Na podlahy používají uklízečky Incidur,Fixine­lu,Secusept a po zjištění nějaké infekce se celé oddělení bere Persterilem a pak svítí UV lampou.My než jdeme dělat jakýkoli výkon,tak se myjeme Steriliem,nebo Gutaseptem a Septodermem.Po výkonu opět.Povrchy a na nesterilní nástrije čistíme Desidentem.Ale na každé přednášce naám kladou na srdce ať vše dodržujeme a desinfikujeme,vy­mítit MRSA je běh na dlouhou trať.U nás tento problém naštěstí nemáme.