stryda

Co je to moudí?

Dival jsem se na televizi na porad nikdo neni dokonaly.Byla tam otazka co je moudi.Nevim co to je.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Moudí je slovo, které se dnes už skoro nepoužívá. Označuje, jak se píše ve Slovníku spisovného jazyka českého, „šourek s varlaty“ a jeho původ není odborníkům jasný. Snad je tu prý souvislost s latinským mentulus, mužský úd, či s řeckým medea, varlata. V každém případě však ze slova moudí vzniklo krásné pojmenování sýkorky moudivláčka. Tento ptáček si prý staví hnízda podobná moudí

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/104781