paresof

Co je to morfologická rezonance?

Doplňuji:
Oprava otázky … Co je to morfická rezonance.

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí s bylinkami.
Jestliže bylinky trhá babička pro svého vnuka, lze oprávněně předpokládat, že přípravě drogy věnuje tu nejvyšší možnou péči, čímž končí první, zcela odborná část tématu. Nicméně ihned nastupuje téma druhé. Babička, která svého vnuka miluje a ze všech sil mu touží pomoci, je „přírodními silami“ jemně vedena – obvykle tomu říkáme „intuice“. Babička přitom – nevědomky – vkládá do připravované bylinky část „svého“ energetického potenciálu, vzniklého z lásky k vnoučkovi, což byliny z lékárny nemohou obsahovat ani náhodou. Dalo by se i říci, že daná bylina je prostředníkem, v němž se prolíná citové energetické pole babičky a vnuka, se silovým polem byliny, daným obsahem účinných látek. Dochází k jevu zvanému morfologická rezonance, který jako první definoval švýcarský psycholog C. G. Jung. Tématu se věnuje např. kniha R. Sheldrakea Teorie morfické rezonance aneb Nová věda o životě.

Poslední odstavec v odkazu:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:la­woDHsaPocJ:www­.e-stranka.cz/re­generace/2003/04/b­yliny.htm+mor­fologick%C3%A9+re­zonance&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

já tedy našla něco jiného…
Proti klasickým mamodiagnostickým metodám, mamografii (MG) a ultrasonografii (UZ), poskytuje informaci nejen morfologickou rezonanci(nekon­trastní MR obraz), ale i funkční. Tato funkční informace, hodnocení postkontrastního enhancement tkáně se opírá o fenomén neoangiogeneze – i minimální karcinom má proti okolí výrazně vyšší vaskularizaci tvořenou sítí patologických novotvořených cév, větší počet a velikost cév, vyšší permeabilitu, větší intersticiální prostor.
http://www.lin­kos.cz/odborni­ci/kongresy/ab­strakta_vypis­.php?ID=993