sabik11

Co je to mimotělní trávení?

Co je to?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pavouci mohou používat mimotělní trávení .Usmrtí kořist jedem,potom ji ostříkne trávícími šťávami ,které jsou u úst pavouka.Tkáně kořisti se rozloží a potom vstříknutí tekutiny.

Další odpovědi
pokazdejinak

podobně taky třeba mořské hvězdice likvidují korály… a ani je nemusí chytat do sítí ;)

hvězdice zvládá svůj žaludek vychlípit mimo tělo a strávit tak korál přímo v jeho schránce

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hvěz­dice