KateBeckett

Co je to micelární voda?

Prohlížela jsem si webové stránky a narazila jsem tenhle pojem: Micelární voda. Vím že je to něco na pleť, ale co přesně to znamená?

Nejlepší odpověď
anonym

Micely jsou shluky malých molekul ve vodním roztoku, které ve styku s pokožkou vytahují nečistoty. Mají dva „póly“ – hydrofilní a lipofilní. Lipofilní pól absorbuje tuky, kožní maz a make-up, naproti tomu hydrofilní pól umí rozpouštět prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Právě díky těmto částečkám lze dosáhnout bezchybného odlíčení bez zbytečného drhnutí pleti nebo použití několika odličovacích přípravků.“

Zdroj: http://www.ni­vea.cz/ext/cz-CZ/Tipy-a-rady/pece-o-plet/micelarni-voda?gclid=CO­OBvprQqcsCFSMX­wwodWGYNqw