Kazatel

Co je to maximální možná bezpečnost?

Momentálně probíhá čtvrtá fáze testování vakcín, tzv. poregistrační. Při té se sleduje zjištěná bezpečnost v praxi a zajišťuje se maximální možná bezpečnost.

Doposud ani odhady v tom, jak dlouho bude vakcína chránit, zrovna moc přesné nebyly, stejně tak účinnost byla evidentně značně nadhodnocena.

Znamená to, že to vlastně ani bezpečné být nemusí?

Je přípustné zabít sténajícího raněného (ještě drsnější podoba nabízí plačící dítě), aby v úkrytu bylo zachráněno několik lidí před nepřítelem, který by je v případě prozrazení zcela jistě zlikvidoval?

Odpovědi
led

Maximálna možná bezpečnosť je zabezpečenie ochrany „objektu, života,…“ voči známym a predpokladaným nebezpečenstvám.
Aj keď organizmus človeka – jedinca má spoločné prvky s organizmom iného človeka, vplyv vonkajšieho prostredia nemusí byť na nich rovnaký. Podobne aj účinky vakcín nemusia byť rovnaké u všetkých ľudí. Na základe testov sa určí výška pravdepodobnosti účinkov. V prípade koeficientu pravdepodobnosti kladných účinkov konkrétnej vakcíny na stanovený počet ľudí zo vzorky testovaných sa určuje jej účinnosť. Veľa vírov, medzi nimi aj vírus Covid19 sa vyznačuje aj svojou prispôsobivosťou a schopnosti mutovať do nového variantu.

V súčasnosti medzi človekom a vírom prebieha boj o ovládnutie získaných pozícií. Vírus Covid 19 aj s jeho mutáciami v súčasnosti, keď „paralyzoval planétu Zem“ podľa paralely s 2.svetovou vojnou, je v začiatku prvých rýchlych víťazstiev Wehrmachtu na území SSSR. „Boj o Moskvu, a Kurský oblúk“ ešte len prídu. Záverečný „Boj o Berlín“ bude ešte dlhý a ťažký s veľa obeťami na životoch.
Ľudia, jednotlivci i národy, musia odložiť vzájomnú nevraživosť a svoju snahu o mamon a ovládnutie ľudstva, do spoločného boja proti invázii covidových aliendronov. Aspoň dočasne tak, ako to urobili Spojenci, napriek rozdielným až protichodným politickým a ekonomickým názorom, počas 2.svetovej vojny.

PS.
Kazatel, myslím, že tu nájdete odpoveď aj na vašu podotázku: „Je přípustné zabít sténajícího raněného…“