Co je to mascarpone?

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz se objevíl asi desetkrát. Stačilo zadat do vyhledávače u Odpovědí slovo mascarpone a otevřela by se Vám stránka s odpověďmi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=mascarpo­ne

Další odpovědi
martina1

Já se tedy radši zeptám,než vyhledávám.Jsem asi lenoch.Mascarpone je italský krémový sýr.U nás se třeba nedá koupit tak ho nahrazuji pomazánkovým máslem našlehaný se smetanou.

panenka

Předevčírem jsem na otázku co je to MASCARPONE odpovídala
Mascarpone je krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany, místem jeho původu je Lombardie. Slovo „mascherpa“ v tamním nářečí označovalo tvarohový sýr ricotta, extrahovaný dvojitým vařením ze zakysaného mléka – podmáslí, název ricotta zase pochází z latinského „recocta“, což znamená převařeno, nebo vařeno nadvakrát. Dnes se novodobé mascarpone vyrábí pod stejným názvem po celé Itálii.

Mascaropne se rychle kazí, proto se nejčastěji vyrábí v zimním období, u nás jej můžeme koupit v obchodě, nebo připravit doma, což není až tak extrémně složité. Stačí ohřát 1 litr smetany na cca. 90°C, přidat 5 ml kyseliny citrónové, nebo odpovídající množství citrónové šťávy a směs pomalu promíchávat po dobu 10 minut, dokud se smetana nesrazí. Vzniklou sýrovou směs následně necháme odkapat v utěrce.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ co-je-mascarpone-3

člověk

a zas můj dodatek mascarpone originale se vyrábí z buvolího a né s kravského mléka,pokud máte doma buvola,tvořte.

1popelka1

Taky nejdřív vyhledávám (např. google, seznam, neviditelný web) raději sama, protože si vyberu přesně ty informace, které potřebuji. A pokud nic nenajdu, nebo hledám jiné nebo více informací, obracím se na odpovedi.cz, kde si nejdříve zadám do vyhledávače, jestli už tato otázka tady nebyla zodpovězena a „mascarpone“ se naposledy řešilo včera.

Jak píšete, že nacházíte „nijaké informace“, kde berete Martino jistotu, že odpovědi od nás tady jsou relevantní a správné, když většina odpovědí zde jsou převzaty z internetu? A jak je známo, na netu najdete téměř vše, ale u většiny není záruka, že jsou kvalitní. S tím se na internetu musí počítat. Například česká wikipedie za anglickou hodně zaostává, na to pozor. A teď jsem se dostala úplně jinam….

Chtěla jsem jen prostě říct, pokud se vám nechce vyhledávat ve vyhledávačích na netu, tak alespoň vyhledávejte na odpovedi.cz, ať se tu jedna otázka nevyskytuje zbytečně 12× jako třeba zrovna ta vaše, určitě vám to nezabere příliš času a někteří z nás nebudou mít poznámky a odkazovat na již zodpovězené ;) Nezlobte se na mě, nemyslím to nijak zle…

annas

Martino, já zase napřed raději vyhledávám sama. Když nenajdu odpověď, teprve pak se zeptám. To už je na Odpovědích 12. dotaz.

martina1

Dobrý den paní Annas.To nemělo vyznít nijak špatně.Já třeba nemám ráda,když zadám slovo do vyhledávače a ukážou se mi desítky stránek a na některých jsou nijaké informace.Než většinu projedete a zjistíte co jste opravdu chtěla,tak to zabere zbytečně moc času.Proto jsem ráda,když se zde můžu zeptat.Hezký den.Martina

annas

Martino, já jsem to ve zlém nebrala. Jenže když se otázka objeví desetkrát, tak to o něčem svědčí, třeba pohodlnosti.