Co je to malované čtení?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Tímto pojmem jsou označovány texty pro děti, ve kterých jsou některá slova nahrazena obrázkem.

Další odpovědi
Janulka

Je to bezvadná věc, která se využívá především u dětí s opožděným vývojem řeči, ale samozřejmě radost tyto knihy udělají i dětem zdravým. Jedná se o knížky, kde se psaná slova střídají s malovaným obrázkem, takže dítě má pocit (a vlastně nejde o pocit, je to fakt), že je součástí čtení. Báječně se na tom dá učit gramatika. Vřele doporučuji malovaná čtení od Jiřího Havla!