jirka F

Co je to logistické centrum a logistický park? Jaký mají účel, co se tam vyrábí nebo dělá? Jsou přístupné veřejnosti?

Poslední věta doplněna z další otázky, která zněla.

Jsou logistické centrum a logistický park přísupné veřejnosti?

Nejlepší odpověď
annas

K čemu tyto objekty slouží se dovíte v odkazu. Souvisejí s přepravou, skladováním a pronájmem atd. Mají je i velká obchodnío centra, např. Globus, Lidl atd.

Zda jsou přístupné veřejnosti? Ale v určitě jiném slova smyslu, než se domníváte vy. Jedině že byste si objednal nějakou přepravu nebo tam pracoval apod.

"Logistické centrum je uzlovým bodem, ve kterém se stýkají dopravní prostředky různých druhů dopravy. Nabízí optimální podmínky pro tvorbu kombinovaných přepravních řetězců, jako například silniční – železniční – silniční doprava nebo silniční – železniční – krátká námořní – silniční doprava. Poptávka po alternativních druzích dopravy zvyšuje podnikatelskou flexibilitu a zajišťuje trvalou kvalitu logistických výkonů a činností. Umístěním logistického centra u terminálů kombinované dopravy lze dlouhodobě zajistit zvýšení výkonů železniční a vodní dopravy na přepravním trhu. Lze očekávat, že vysoký podíl logistické afinity silniční dopravy se bude zvyšovat prostřednictvím efektivní kooperace s ostatními druhy dopravy.

Logistické centrum integruje do jednoho místa dopravní a zasílatelské podniky, poskytovatele logistických služeb, celní, veterinární, fytotechnickou a hygienickou správu, průmyslové a obchodní podniky s jejich intenzivními logistickými požadavky, leasingové, pojišťovací a bankovní společnosti."

Doc. Ing. Václav Cempírek, Ph. D.,
Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
http://www.dno­viny.cz/logis­tika-spedice/logisticka-centra-3185

Logistický park např. v Ostravě najdete v odkazu.
" Jedná se o projekt skladových prostor a lehké průmyslové výroby, který nabízí celkovou pronajímatelnou plochu 20 000 m2 skladů a výrobních hal včetně související infrastruktury na ploše 4 hektarů."
http://www.os­trava.cz/cs/pod­nikatel-investor/investicni-prilezitosti/lo­gisticke-parky

Další odpovědi
Zbynas

Logistické centrum je budova, ze které řídí firma provoz přepravní firmy, logistický park jsou sklady, garáže apod.

Přístupné veřejnosti nic z toho není, je to objekt firmy. Maximálně přístupné mohou být tak kanceláře, kam se můžete jít zeptat na podrobnosti a recepce :)

gecco

Co je to logistika – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Logistika – myslím, že tento ´popis´ je slušný – a pokud se zamyslíš, dokážeš odpovědět…
😉
BTW – domácí úkoly máš vypracovat, ne opsat – jinak se nic nenanučíš… Dokonce se nenaučíš ani myslet…

postcd

já myslel že jde o pozemek, na kterém jsou sklady a odtud kamiony nebo dodávky rozvážejí zboží do malých skladů, které mají třeba eshopy nebo kamenné obchody. je to soukromý pozemek asi, takže se tam chovat odpovídajíícm způsobem

Michálek1245

Logistické centrum může mít různé podoby. Obvykle jde o skladové haly, ze kterých jedna nebo více firem distribuuje svoje vlastní zboží. Logistický park je pak vedle toho už hodně velký areál, kde sídlí firmy, často tam probíhá třeba i výroba, mívá to menší přidružené letiště a mnohem lepší zázemí pro LKV a MKD.