HOMER

co je to „lička“?

Právě jsem se s tímhle slovem setkal poprvé a docela by mne zajímalo,co to vlastně znamená.předem děkuji,vím že dostanu odpověď.
Doplňuji:
dobrá a co toto slovo znamená,jestliže kořenem slova bude líčit?

Nejlepší odpověď
panenka

například u ženy to znamená že když se namaluje,napudruje si tvář a k tomu si ještě více zvýrazní ty lícní kosti na tváři tak tomu se říká líčka.v pohádce mrazík měla marfuša na tváři kolečka namalované tak to je ono.akorát my ženy nemýváme kolečka ale domalováváme a líčíme si ty líčka podle vkusu

Další odpovědi
kenyrts

Tak jeden příklad z mnohých: pro kachnu je třeba i pojmenování „lička“; bylo jistě v užívání i slovo gogol (honol) a utka v různých oblastech, ale o tom se Atlas nezmiňuje, neboť tato jména již vymizela a udržela se jen v některých místních názvech.

Vikičistič

Tak to je velký Ostravák Werner Lička a syn Mário Lička dobří fotbalisté.