Killerko

Čo je to kontrast?

Nejlepší odpověď
iceT

Podle toho v čem,v jakém oboru?Jedná se o protikladné barvy třeba na fotografii,kde pokud zachycený objekt bude v černém oblečení na černém pozadí,tak tam se kontrast rozhodně konat nebude,protože objekt na fotografii se v černém pozadí ztratí.
Existuje třeba kontrastní tekutina,kterou když vypiješ a vlezeš pod rentgen,tak na snímku budou vidět orgány,které by bez té tekutiny normálně vidět nebyly.

Další odpovědi
annas

Kontrast = naprostá rozdílnost srovnávaných věcí, naprostá nepodobnost, naprostá odlišnost vlastností; opak. protiklad dvou věcí, osob, dějů n. stavů.

Např. kontrastovat může malé s velkým, ošklivé s krásným, hladké s drsným, staré s mladým, noc se dnem, život se smrtí atd.

Znáte umělecký směr romantismus? Ten je založený na kontrastech.

Hamon

Opravdu nešlo dát tuto otázku do vyhledávacího políčka vyhledávače, např. Googlu? Odpověď bys nalezl v prvním odkazu.

obecně
•naprostá nepodobnost, zásadní odlišnost, diametrálně rozdílná vlastnost, opak, protiva

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­trast