Dvorní šašek

Co je to kontokorent a jak to funguje?

Nejlepší odpověď
Filip84

Forma úvěru, povoleného debetu, na debetním účtu. Můžeš jít v účtu do záporné částky (výše je smluvně ujednána), a za to platíš poplatky a úroky – všecko je věcí smluvního ujednání. Obvykle, u prostých lidí, bývá výše kontokorentu nastavena zhruba na výši výplaty, takže pokud takový jedinec žije „z ruky do huby“, tak ten kontokorent vyčerpá, přijde výplata, tím je kontokorent splacen, ale na účtu není skoro nic, i když disponibilní zůstatek je vyšší o kontokorent, takže to vypadá, jako by bylo.

Nevýhoda kontokorentu je, že obvykle nemá bezúročné období, takže obdobnou potřebu je lepší sanovat kreditní kartou – ta bezúročné období má, a jestliže ho klient využívá, tak si ty peníze půjčuje bez poplatku.